מזגן דולף הוא לא עניין שדוחים את הטיפול בו – תנו לנו לסייע בעניין

• יש לכם דליפת מים במזגן?
• המים זולגים על הקיר?
• המים מטפטפים מתוך גוף המזגן?
• גילתם שלולית על רצפת הבית?
מדובר על מצב מסוכן, לא בטיחותי ולא אסתטי שגורם גם נזקים מצטברים לאורך זמן – צלצול קטן וטכנאי של קולינג בדרך אליכם: 053-6663111

דליפת מים במזגן – חובה לטפל!

אחת התקלות הנפוצות ביותר במזגן שבביתכם או במשרד היא דליפת מים. מים עלולים לדלוף ממקומות שונים במערכת המזגן, לגרום לתקלות, לסכנות שונות, ובאופן עקרוני לאי נוחות משמעותית בשל הרטיבות המצטברת.

רבים אינם יודעים, אך מערכת המזגן הפנימית היא, למעשה, אזור לח מאד. בתוך צינורות המזגן זורם גז מזגנים המבצע את תהליך כימי הנקרא: "עיבוי". תהליך זה של עיבוי הוא זה שמקרר את האוויר הנכנס למזגן ולאחר מכן פולט אותו החוצה בטמפרטורה קרה יותר.

במהלך תהליך העיבוי חלק מן הגז הופך לנוזל ויוצר רטיבות בכל מערכות המזגן, בצינורות האוורור ועל הסוללה עצמה. על מנת להתמודד עם הרטיבות הזו, מותקנת בכל מערכת מיזוג אוויר מערכת ניקוז המורכבת ממאייד, צינורות ניקוז ובחלק מהמערכות מגש ניקוז. המאייד הוא החלק האוסף אליו את המים הנוצרים מהלחות הפנימים ואלו אמורים לזרום החוצה דרך תעלות הניקוז. זהו התהליך הנורמאלי. אהל מה קורה כאשר העניינים משתבשים?

בעיות ניקוז וסתימות

כשיש בעיה בצינורות הניקוז, המים ינסו למצוא כל דרך אפשרית לצאת החוצה ובסופו של דבר גם ידלפו בצורות שונות. מים עלולים לדלוף מתוך המזגן הפנימי הנמצא בתוך החדר וגם מתוך המערכת החיצונית הנמצאת מחוץ לבית.
הבעיה הכי נפוצה שגורמת לדליפה כזו היא סתימה בצינורות הניקוז. סתימה נוצרת כאשר לא מתחזקים ומנקים את המזגן באופן שוטף. המזגן שואב לתוכו אוויר מתוך החדר, האוויר רווי אבק ולכלוכים שונים שמצטברים בתוך צינורות המיזוג. כאשר האבק והלכלוכים פוגשים את הלחות בתוך הצינורות הם אף גורמים להתפשטות של עובש, פטריות, טחב או סתם בוץ שנוצר במפגש בין לכלוך למים. כל אלו עלולים לסתום את צינורות הניקוז ולשלוח את המים החוצה בדרך אחרת של דליפת מים מהמזגן.

דרכי טיפול בבעיה של דליפת מים מהמזגן

כדי למנוע סתימות בצינורות הניקוז יש לנקות את המזגן באופן קבוע. יש לנקות גם את הפילטרים החיצוניים הצוברים אבק וגם את צינורות האוורור הפנימיים בהם מתפתח עובש וטחב.
מומלץ לנקות את המערכת באופן קבוע לפחות אחת לשנה. כמובן שאם יש סתימה הגורמת לנזילה יש לטפל במזגן באופן מיידי. את הטיפול מומלץ לעשות באמצעות טכנאי מזגנים מקצועי, שכן לעיתים צריך לפתוח את כל מערכת המזגן, לנקות את הצינורות מבפנים ולהרכיב מחדש וזו בוודאי אינה פעולה שיוכל לעשות אדם סטנדרטי.

חברת קולינג מספקת שירותי ניקוי ופתיחת סתימות לכל סוגי מערכות המזגנים ותעלות הניקוז:

• אנחנו לשירותכם 7 ימים בשבוע, כולל שבתות וחגים
• טיפול על ידי טכנאים מוסמכים בלבד
• תיקון כל סוגי המזגנים הקיימים בשוק
• בעלי תעודת חשמלאי מומחה
• למעלה מ-20 שנות ניסיון בתיקון מזגנים
• שירות באזור גוש דן והשרון

לשירותי תיקון של מזגן דולף באזור המרכז צרו קשר עם קולינג: 053-6663111