העצות של קוּלינג לתיקון תקלות נפוצות במזגנים:

מזה עשרים שנה אנו מתקנים תקלות במזגנים מכל הסוגים והדגמים הקיימים בישראל. מזגנים שונים מפיקים תקלות שונות. דגמים שונים מייצרים גם הם תקלות שונות. לכל מזגן ודגם ישנן תקלות ידועות ו-"מחלות כרוניות". טכנאי מזגנים מקצועי ומנוסה אמור להכיר את כולן. ברור שרק מי שנמצא בתחום שנים רבות ותיקון עשרות אלפי מזגנים יהיה בעל ניסיון רב מאוד – הן באיתור התקלות והן בפתרונן היעיל לאורך זמן.

התקלות הנפוצות בהם אנו נתקלים הן:

מחסור בגז במזגן / דליפת גז מזגנים / בריחת גז

סיבות שונות יש לתופה מסוג זה ונסקור אותם באריכות כאן במאמר.

מדחס מקולקל

לעיתים נדרש תיקון פשוט, לעיתים תיקון מורכב, לעיתים שיפוץ ולפעמים אין ברירה אלא להחליף את כל יחידת המדחס.

בעיות ניקוז / צינור סתום / צינור פגום / נזילת מים מהמזגן

עקב הצטברות של לכלוך ואבנית. לעיתים קיימת דליפה בצנרת, לעיתים יש חוסר איזון בכיווני הצינור או פיתול ולעיתים כיוון שיפוע לא נכון. בדרך כלל כאשר קיימות בעיות מסוג זה יופיע טפטוף מתוך גוף המזגן או שלולית של ממש על הריצפה לאחר זליגה של מים על הקיר. במקרה שכזה יש לבצע ניקוז יעיל בהתאם לחומרת הבעיה. חלק מהדרכים כוללות הזרמת מים חמים למערכת (נא לא לבצע לבד), חלק כוללת שאיבה על ידי וואקום, חלק מצריכות החדרת אלמנט לפתיחה ולעיתים אין מנוף מפתיחה של גוף המזגן ואיתור הליקוי. מקרים כאלו מצריכים טכנאי מזגנים מוסמך ולא כדאי לנסות שום פתרון עצמאי. לעוד מידע הקליקו לדף הזה.

פילטרים סתומים / מלוכלכים / ניקוי המזגן

ישנו ניקוי פשוט אותו ניתן לבצע בבית על ידי פירוק ושטיפה פשוטה של המסנן והרכבה מחדש. ישנם מיקרים בהם נדרש ניקוי יסודי של כלל המזגן הכולל התזת חומרי חיטוי, מים בלחץ וחיטוי במי כסף. יש מקרים בהם ריח רע מגוף המזגן ייצא רק לאחר ניקוי יסודי ביותר הכולל פירוק כלל היחידה והרכבה חוזרת. כנ"ל לעיצים נזקי חול וחצץ לאחר שיפוץ הבית (ללא כיוסי המזגן) יחייבו פירוק לגורמים שטיפה, ניקוי והרכבה מחדש.

תקלות חשמל / קצרים / מגעים רופפים או שרופים

במקרה אלו רק בעל מקצוע – במקרה שלנו חשמלאי מוסמך שהוא גם טכנאי מזגנים – צריך לפתוח את היחידה ולחפש את הקצר והחוטים השרופים ולהרכיב חדשים במקומם / לאתר חוטים רופפים ולחזק אותם.

תקלות בשלט

לעיתים מדבור פשוט באי הבנה בסיסית בתפעול ואין שום בעיה. לעיתים אין סוללות (כן כן גם זה קורה) ולעיתים אכן יש לתקן או השלט התקול או להחליף אותו בשלט אחר.

תקלות ביחידת הבקרה

כאשר המזגן לא מגיב נכון לפעולות אותן אנו מורים לו. במקרים כאלו בדרך כלל המזגן לא מחמם או לא מקרר או לא מגיב בכלל.

למידע ופרטים נוספים צרו קשר עם קולינג תיקון מזגנים: 053-6663111